Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Marcin Rudzik

absolwent I stopnia kierunku Informatyka

 

 Przedsiębiorczość towarzyszy mi od najmłodszych lat. Wydaje mi się, że zawsze miałem do tego smykałkę, a zarazem odwagę, żeby myśleć inaczej i podejmować trudne decyzje. Właśnie to szersze spojrzenie na świat i otwarte oczy sprawiły, że okazje biznesowe zawsze się mnie trzymały. 

 

 Z pierwszym biznesem miałem do czynienia już w wieku 16 lat kiedy zająłem się grafiką komputerową i we współpracy z drukarniami zacząłem produkować kalendarze strażackie. Dzisiaj mój sklep internetowy http://strazackie.pl ma już nie tylko w ofercie usługi poligraficzne, ale również gadżety, odzież oraz sprzęt strażacki.

 

W wieku 19 lat założyłem oficjalnie moją pierwszą działalność gospodarczą. W tym samym czasie rozpocząłem zaoczne studia na wydziale Informatyki stosowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Miałem obawy czy pogodzę życie zawodowe z uczelnią, ale zależało mi bardzo za wyższym wykształceniu. WSIiZ okazał się dla mnie idealną uczelnią, na której mogłem studiować, a zarazem rozwijać swoje pasje oraz doświadczenie zawodowe.

 

 Działalność gospodarcza umożliwiła mi współpracę z ogólnopolskim start-upem oraz z agencją interaktywną, w której zarządzałem projektami. Na studiach było sporo zajęć z zarządzania projektami informatycznymi co zawsze było mi bliskie i pozwoliło uporządkować tą wiedzę. Między czasie realizowałem własne projekty. W ten sposób nabyłem bardzo dużo doświadczenia w zakresie informatyki, marketingu, zarządzania projektami i prowadzenia biznesu.  W maju 2016 roku założyłem firmę Brand Active Sp. z o.o. (http://brandactive.pl) w której zaczęliśmy oferować przede wszystkim szeroko pojęte usługi e-commerce. W międzyczasie założyłem jeszcze jeden sklep internetowy https://lookinterior.pl, który jest nie tylko dodatkowym źródłem dochodu, ale również miejscem do testowania rozwiązań marketingowych i narzędzi informatycznych. Po roku czasu otworzyłem ten sam sklep w Niemczech pod domeną https://lookinterior.de i w ten sposób rozpoczęliśmy ekspansję na rynki zagraniczne. Tylko przez ostatni rok moja firma obsłużyła około 150 klientów biznesowych oraz około 1000 klientów indywidualnych. Dzisiaj za moimi sklepami internetowymi i usługami stoją świetni managerowie, do których mam pełne zaufanie, a ja skupiam się na rozwijaniu kolejnych e-usług i projektów internetowych.

 

 Na studiach poznałem wiele osób podobnych do mnie, z którymi niejednokrotnie nawiązywałem współpracę biznesową. Uważam, że WSIiZ poza edukacją i możliwością rozwoju ma do zaoferowanie właśnie tą społeczność, która jest zróżnicowana, a zarazem ambitna. Wymiana kontaktów na uczelni dla wszystkich jest bardzo korzystna.

 

 

 

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl