Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Grzegorz Leśniak

absolwent studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz studiów magisterskich na kierunku Ekonomia

Dziennikarstwem, szczególnie sportowym  pasjonowałem sie od dawna. Zaczęło się w I klasie liceum, kiedy to założyłem i prowadziłem oficjalną stronę internetową klubu żuzlowego w Krośnie. Szybko doszła do tego rola korespondenta Tygodnika Żuzlowego i prowadzenie magazynu zużlowego w krośnieńskim radiu Fara, a także rola stadionowego spikera. 

 

Po rozpoczęciu studiów w WSIiZ, juz na pierwszym roku nawiązałem współpracę z Polskim Radiem Rzeszów - oczywiście w redakcji sportowej. Zaczynałem od funkcji reportera, która polegała na przygotowaniu i rozmów i relacji podsumowujących wydarzenia sportowe w regionie. Z czasem zacząłem również przygotowywać i czytać serwisy informacyjne na żywo, jak równiez prowadzić  relacje na żywo z wydarzeń sportowych w całym regionie.

 

Dziś także przygotowuje materiały, prowadzę serwisy informacyjne i przeprowadzam relację na żywo. Ponadto mam przyjemnośc koordynować pracami całej redakji i decyduję o programie sportowym na  antenie radia. 

 

Na studiach szczególnie podobało mi się to, ze zajęcia prowadzili dziennikarze na co dzien pracujący w podkarpaackich mediach. Tym bardziej chętnie sam przyjmuję na praktyki studentów WSIiZ zainteresowanych nauką zawodu dziennikarskiego i poznaniem bliżej specyfiki pracy w radiu.

                   

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.rzeszow.pl