Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Grzegorz Leśniak

absolwent studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz studiów magisterskich na kierunku Ekonomia

Sportem pasjonowałem się od dawna. Zaczęło się w I klasie liceum, kiedy to założyłem i prowadziłem oficjalną stronę internetową klubu żużlowego w Krośnie. Szybko doszła do tego rola korespondenta Tygodnika Żużlowego i prowadzenie magazynu żużlowego w krośnieńskim radiu Fara, a także rola stadionowego spikera. Po rozpoczęciu studiów w WSIiZ, już na pierwszym roku nawiązałem współpracę z Polskim Radiem Rzeszów - oczywiście w redakcji sportowej. Zaczynałem od funkcji reportera, która polegała na przygotowaniu i rozmów i relacji podsumowujących wydarzenia sportowe w regionie.

 

Z czasem zacząłem również przygotowywać i przedstawiać serwisy informacyjne na żywo, jak równiez prowadzić relacje na żywo z wydarzeń sportowych w kraju i za granicą. Relacjonowałem m.in. mecze siatkarzy Asseco Resovii z Moskwy, Stambułu oraz z kilku państw zachodniej Europy. Z mistrzem paraolimpijskim Rafałem Wilkiem wybrałem się do Kanady skąd informowałem o jego triumfie w Pucharze Świata w handbike. W Polskim Radiu Rzeszów pracowałem ponad dekadę. Ostatnie lata jako kierownik redakcji sportowej. W międzyczasie ukończyłem akademię telewizyjną TVP Sport i pełniłem rolę kierownika planu i reportera podczas telewizyjnych transmisji żużlowych.

 

Wciąż chciałem się rozwijać. Interesował mnie również marketing sportowy. Chcąc się zawodowo rozwijać przeniosłem się z radia do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W hokejowej centrali w Warszawie pełniłem rolę menedżera do spraw PR i rzecznika prasowego. Współorganizowałem eventy hokejowe w tym kilka edycji organizowanych w Polsce mistrzostw świata. Po blisko pięciu latach pracy w PZHL wróciłem do rodzimego Krosna i uczestniczyłem w założeniu nowego klubu żużlowego w tym mieście - Wilki. Żużel to wyjątkowo dynamiczna i widowiskowa dyscyplina. Dzięki zaangażowaniu, pasji i wsparciu Partnerów, klub pod nazwą Cellfast Wilki, którego mam przyjemność pełnić rolę prezesa zarządu, w przeciągu czterech lat od rejestracji awansował o dwa poziomy - z 2 ligi do PGE Ekstraligi.

 

Osobiście uważam, że ciągle należy podnosić swoje kwalifikacje. Stąd jestem na etapie studiów podyplomowych "Zarządzanie w sporcie" w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Często wracam myślami również do studiów na WSIZ, zebraną wiedzę teoretyczną i nabyte umiejętności praktyczne wykorzystuję do dziś, m.in. w pracy sternika klubu żużlowego, który rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

 

 

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl