Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Dorota Mastalska

absolwentka studiów I stopnia
na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

„Studia na prywatnej uczelni to ostateczność” – pomyślałam składając papiery na Dziennikarstwo na WSIiZ. Zawsze wydawało mi się, że najbardziej „prestiżowe” kierunki, gdzie najwięcej się nauczę znajdują się tylko na państwowych uczelniach. Nic bardziej mylnego!


Pochodzę z Podhala. Większość moich znajomych wybierało się na studia do Krakowa. Też tam zdawałam, jednak egzaminy wstępne na Uniwersytet Jagielloński były wręcz nie do przejścia. Zawsze wiedziałam, że chcę mieć własną firmę więc obrażona na polskie państwowe uczelnie które mnie nie chciały, wyjechałam studiować dziennikarstwo do Niemiec. Niestety miałam tam wypadek samochodowy i musiałam wrócić do kraju.

 

Był listopad. Szkoda było marnować rok akademicki więc stwierdziłam, że „przebieduję” ten jeden rok na jakiejś zupełnie nie znanej mi uczelni w Rzeszowie. Zaczęłam tam studiować i teraz aż wstyd mi, że miałam tak złe zdanie o prywatnych uczelniach. Na WSIiZ zastałam rewelacyjne zajęcia, mnóstwo praktycznej wiedzy, ogromną pomoc dla studentów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i co najważniejsze – bardzo otwartą, profesjonalną kardę ludzi, którzy uczyli nas z pasją (może poza jednym doktorem, u którego zdawałam egzamin 6 razy :)).


Obecnie, tak jak sobie zaplanowałam, prowadzę swoją firmę. Zajmuję się przede wszystkim rozwojem projektu Arena Biznesu, który zajmuje się promocją firm używając dwóch najskuteczniejszych narzędzi promocji: internetu i rekomendacji. Raz w miesiącu dla członków Areny Biznesu i innych przedsiębiorców organizujemy spotkania networkingowe (nastawione na budowanie kontaktów biznesowych i współpracę) podczas których poznajemy się, edukujemy i integrujemy podczas np. gry w golfa, tańców na rurze, jazdach na gokartach, paintballu czy ucząc się żonglowania. Spotkania Areny Biznesu odbywają się obecnie regularnie w kilku miastach w Polsce. Moja firma organizuje także cykl konferencji networkingowych Skrzydła Sukcesu, które przygotowujemy osobno dla przedsiębiorczych kobiet i mężczyzn. Uczestnicy konferencji mają okazję uczyć się biznesu od profesjonalistów oraz Gwiazdy Biznesu, która odniosła wielki sukces w swojej firmie. Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą swobodnie poznawać się i nawiązywać kontakty z innymi. Skrzydła Sukcesu odbywają się obecnie w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie i Rzeszowie. Uczestniczyć w nich może każdy, kto chce się rozwijać i znaleźć nową motywację do działania.

 

Celem moich wszystkich działalności jest przede wszystkim promocja networkingu, czyli „systemu biznesu” opartego o współpracę, rekomendację i rzetelne działanie. Zawsze twierdziłam, że „mądrzy przedsiębiorcy współpracują, głupi konkurują” oraz „jeśli twierdzisz, że potrafisz – to masz rację, a jeśli twierdzisz, że nie potrafisz – też masz rację”.


Prowadzenie firmy posiadającej oddziały w kilku miastach to wielkie wyzwanie. Nie ma chyba studiów, które praktycznie przygotowałyby nas do bycia właścicielem firmy. Wiem jednak jedno. Uczelnie prywatne (a na pewno WSIiZ) traktują studentów jak klientów, więc komfort studiowania jest zupełnie inny. Niestety ja popełniłam błąd życia, kontynuując studia magisterskie na państwowej uczelni. Tam student jest intruzem, który „zawraca głowę” paniom w dziekanacie, nie wspominając już o doproszeniu się o nawet najmniejsze rzeczy. Niestety moje państwowe studia pięknie nazywające się „zarządzanie firmą” nie miały z nią nic wspólnego i uzyskałam tam tylko mnóstwo teoretycznej, przeterminowanej wiedzy, której zupełnie nie da się zastosować w praktyce. Jeśli więc miałabym komukolwiek polecać uczelnię, którą sama sprawdziłam, na której nauczysz się od praktyków czegoś, co może się przydać w życiu, z czystym sumieniem polecam WSIiZ.


Dorota Mastalska

dorota.mastalska@arenabiznesu.pl

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl