Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Vahid Ghafori

absolwent studiów II stopnia
na kierunku informatyka

Pan Vahid zajął piąte miejsce w ogólnopolskiej edycji konkursu Cisco NetRiders 2012. Konkurs polegał na sprawdzeniu wiedzy studentów Akademii Sieciowych Cisco z zakresu technologii sieciowych. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedź, oryginalnie przesłaną nam w języku angielskim.

 

Przed podjęciem decyzji o studiowaniu w WSIiZ poszukiwałem jakiegoś wyzwania, dlatego zdecydowałem się na rozpoczęcie studiów. Spędziłem dużo czasu na  poszukiwaniach odpowiedniej uczelni, która będzie spełniać moje wymagania. I tak znalazłem WSIiZ, na której miałem możliwość studiowania specjalności, którą się interesuje - sieci komputerowe - w pełni wyposażonych laboratoriach. Koszty życia również miały wpływ na moją decyzję. Rzeszów okazał się być miastem odpowiednim dla studentów.

 

Wierzę, że wszystko jest możliwe jeśli jesteś wystarczająco zaangażowany w to co robisz. Kiedy byłem studentem WSIiZ miałem możliwość korzystać z wszystkich laboratoriów w celu zdobycia wiedzy, która mogła okazać się pomocna w przyszłości. W WSIiZ wykłada wiele znakomitych osób, co jest korzystne dla studentów.

 

Nie pracowałem kiedy byłem studentem, koncentrowałem się natomiast na studiach aby zdobyć odpowiednie podstawy. Myślę, że jeśli studenci próbują pracować podczas studiów to jest to z korzyścią dla nich, kiedy po zakończeniu studiów starają się o pracę.

 

Aktualnie pracuje jako inżynier w Cisco Systems. Pracuję jako inżynier TAC (Technical Assistance Centre - Techniczne Centrum Pomocy) w Krakowie w Global Support Centre. Zawsze marzyłem o tym aby pracować dla Cisco i dlatego przez cały czas sprawdzałem oferty pracy poprzez stronę internetową Cisco. Proces rekrutacji do pracy w Cisco jest nieporównywalny z procesami w innych firmach. Trwał około 3 miesięcy, w tym czasie miałem wiele rozmów kwalifikacyjnych i testów rekrutacyjnych i w końcu się udało.

 

Kiedy  gdy byłem studentem w Cisco Networking Academy, zostałem zauważony przez wykładowcę, który doradził mi abym wziął udział w teście sprawdzającym wiedzę teoretyczną. Był to pierwszy etap konkursu. Pomógł mi w realizacji kilku dodatkowych kursów, dzięki którym uzupełniłem swoją wiedzę.

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl