Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Sylwia Indycka-Rosół

absolwentka studiów II stopnia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Miłością do dziennikarstwa zapałałam już jako licealistka, jednak dopiero studia dały mi solidną podstawę do wykonywania zawodu. Studiowanie na WSiZie to nie tylko czytanie opasłych lektur. Zajęcia prowadzą między innymi dziennikarze z regionu, co pozwala „odnaleźć się w środowisku” i sprawdzić, czy odpwiednio wybraliśmy kierunek swojego rozwoju.

 

Jeszcze jako studentka dane mi było odbyć staż studencki w dziale Aktualności w TVP Rzeszów, gdzie pracowałam w terenie, przygotowywałam teksty, asystowałam wydawcy.

 

Zaledwie dwa miesiące po obronie pracy magisterskiej zostałam zatrudniona jako menadżer Telewizji Internetowej Rzeszów na Żywo (teraz Grupa Medialna na Żywo). Do moich zadań należało między innymi pozyskiwanie klientów/reklamodawców, utrzymywanie z nimi kontaktów, współorganizowanie produkcji programu na żywo.

 

Następnym krokiem było wydawnictwo Marquard Media Polska, gdzie pracowałam jako dziennikarz działu on-line. Zajmowałam się tematyką show-biznesową. Uczelniane zajęcia z pisania w sieci, pozycjonowania, obsługi programów graficznych, prawa autorskiego i zagadnień związanych z social mediami bardzo się przydały.

 

Gwiazdy, celebryci, czerwone dywany – potrafią być porywające. Mnie jednak urzekły jedynie (a może aż) na trzy lata. Po tym czasie postanowiłam wrócić do regionu. Tak zostałam redaktor prowadzącą Rzeszów Eska Info. Mieszkasz i rozwijasz się w Rzeszowie? Masz ciekawe pasje? Prowadzisz bloga? Możesz pochwalić się ciekawą inicjatywą? Pisz do mnie – chętnie przeprowadzę z Tobą wywiad i pokażę, co potrafisz. Jeśli szukasz informacji z regionu, wchodź na rzeszow.eska.pl.

 

Jeśli ktokolwiek zapyta mnie, czy jestem zadowolona ze swojego rozwoju zawodowego, z pewnością odpowiem „tak”.  Dzięki dużym ambicjom, pracowitości i uporowi szczęśliwie łączę życie prywatne (jestem mamą) z zawodowym. Wszystko jednak zaczęło się od WSIiZu...

 

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl