Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Misha Syrotiuk

absolwent studiów licencjackich na kierunkach informatyka i ekonometria oraz ekonomia,
studiów uzupełniających na kierunku ekonomia

Polska jest piątym krajem, w którym mieszkam. Dzięki różnym wyjazdom zwiedziłem już 25 państw na 4 kontynentach. Podróżowałem ponad 5tys km stopem oraz ponad 200tys km samolotem.

 

Po powrocie do Polski zacząłem pracę w serwisie audioteka.pl w dziale marketingu. Wspólnie z koleżanką zaczęliśmy prace nad własnym sklepem internetowym, który będzie oferował akcesoria typu hand made, tworzone w Kambodży z recyklingowanych produktów. Chciałbym, żeby Polska dowiedziała się więcej o tym kraju oraz o innych obszarach Azji południowo-wschodniej. Chodzi mi nie tylko o turystykę, ale przede wszystkim o kulturę, historię, problemy z którymi się spotykają.

 

Global Mindset. Z taką wartością kojarzą mi się moje studia na WSIiZ. Już na pierwszym roku studiów zacząłem korzystać ze wszystkich możliwości, jakie dają studia wyższe. Byłem 4 razy na wymianie work&travel w USA, gdzie zdobyłem wspaniałe doświadczenie oraz zwiedziłem 3 nowe dla siebie miejsca: USA, Portoryko oraz Meksyk. Studia drugiego stopnia zacząłem na anglojęzycznym kierunku. Główną motywacją ku temu była perspektywa codziennego przebywania ze studentami z innych krajów świata. Studiowałem z osobami z Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Ukrainy, Polski, USA, Francji, Indii, Chin, Nigerii, Nepalu oraz wielu innych.

 

Od małego jestem zainteresowany innymi kulturami, językami. Podczas studiów zacząłem brać aktywny udział w działaniach międzynarodowej organizacji AIESEC, która akurat wtedy otworzyła swoją siedzibę w Rzeszowie. Studia na WSIiZ świetnie łączyły się z tym, co robiłem w AIESEC. Wymiana międzynarodowa, projekty, praca zespołowa, konferencje narodowe oraz międzynarodowe. Reprezentowałem WSIZ na konferencjach międzynarodowych w Estonii, Czechach oraz Grecji. Miałem okazję pełnić funkcję przewodniczącego komitetu lokalnego AIESEC Rzeszów w latach 2011/2012. Byłem odpowiedzialny za koordynowanie działań organizacyjnych, sprawowałem pieczę nad projektami lokalnymi oraz 60-osobowym zespołem. W ramach jednego projektu AIESEC University, który był zorganizowany wspólnie z Centrum Języków Obcych w WSIZ przyjechało 4 praktykantów z Filipin, Chin, Portoryko oraz Rosji, żeby uczyć języka obcego po angielsku. Bardzo się cieszyłem, kiedy wspólnymi siłami udało nam się wysłać studentów WSIiZ na praktyki do takich egzotycznych krajów jak Indonezja, Uganda, Indie czy Wietnam.

 

Po czwartym roku studiów wyjechałem na trzytygodniową wymianę do Tajwanu, zasponsorowaną przez tajwański rząd. Zamieszkałem u rodziny biorącej udział w tym projekcie, wtedy po raz pierwszy zobaczyłem Azję i stwierdziłem, że chcę tam zamieszkać na jakiś czas. Po zakończeniu II stopnia studiów wyjechałem na roczną wymianę do Kambodży, gdzie przez pół roku zajmowałem się koordynowaniem wymiany studenckiej AIESEC - miedzy Kambodżą a krajami Europy oraz Azji południowo-wschodniej. Przez kolejne pół  roku pracowałem jako nauczyciel ekonomii w Raffles College (oddział największej placówki edukacyjnej w Azji południowo-wschodniej, Raffle Educational Corporation). Miałem okazję zwiedzić prawie wszystkie kraje tej części kontynentu - nie byłem tylko na filipinach.

 

W swoim życiu chciałbym jeszcze zamieszkać chwilę w jednym z krajów ameryki łacińskiej, a także nauczyć się języka chińskiego oraz hiszpańskiego.

 

Życie jest za krótkie, żeby spędzić je w jednym kraju :)
 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl