Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Michał Ręczkowicz

absolwent studiów inżynierskich
na kierunku informatyka

Prezes i współwłaściciel firmy MobiTouch sp. z o.o. Finalista Imagine Cup Poland, Konkursu Impreza Napędzana Kodem,  laureat Isobra Create Warsaw, laureat Twoja Firma, Twoja szansa na sukces. Redaktor portalu CodeGuru. Założyciel i lider Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych oraz założyciel Rzeszowskiej grupy .NET WSIiZ.

 

Uczestnik prestiżowego programu Microsoft Student Partner. Organizator i prelegent konferencji, warsztatów i różnego typu spotkań związanych z technologią i biznesem, stworzonych w celu aktywizacji studentów i krzewienia technologii. Czynnie wspiera uczelnię i reprezentuje informatyków w Radzie Wydziału Informatyki Stosowanej. Autor wielu artykułów o tematyce technologicznej jak i kursów video, stworzonych z myślą o młodych, poszukujących wiedzy i inspiracji.

 

Firma MobiTouch powstała z inicjatywy studentów koła naukowego „Nowych Technologii programistycznych”. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony projektu innoFUND mogliśmy rozpocząć działania pozwalające na realizację innowacyjnych pomysłów. Jesteśmy żywym przykładem na to, że współpraca z uczelnią daje prawdziwe efekty, a studenci mają świetne pomysły, które mogą wdrożyć w życie.

 

Jako firma wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy szereg innowacyjnych narzędzi marketingowych wspierających promocję firm. Począwszy od produkcji aplikacji mobilnych, poprzez tworzenie gier promocyjno-marketingowych kończąc na kampaniach wykorzystujących sensor KINEKT ułatwiamy dotarcie do klientów i grup, na których zależy przedsiębiorcy. Swoimi produktami i pomysłami pomagamy tworzyć unikatową ofertę, poprzez którą możliwe jest zaangażowanie odbiorcy i skuteczne informowanie go o tym, co wyróżnia firmę.

 

Ostatni okres przyniósł nam ciężko wypracowany sukces. Jako zespół MobiTouch zakwalifikowaliśmy się do finału konkursu organizowanego przez Microsoft, zaprezentowaliśmy na gali w Warszawie naszą nową grę „Freddy” dedykowaną na wszystkie platformy mobilne. W kategorii „Aplikacja Konsumencka” projekt spod naszej ręki zdobył drugie miejsce. Choć to nie pierwszy tego typu sukces to wiemy, że przed nami jeszcze dużo pracy, świat technologii zmienia się bardzo szybko, my staramy się iść równo z nim, a czasami nawet starać się przewidywać kolejne nowinki by być krok przed konkurencją.

 

„Freddy” został zgłoszony jeszcze do dwóch innych, tym razem międzynarodowych rozgrywek. Liczymy na to, że z naszym pomysłem przebijemy się jeszcze dalej. Tymczasem kontynuujemy prace nad kolejnymi pomysłami.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym opublikowanym na łamach TVP Polonia oraz TVP Rzeszów.

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl