Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Maryla Rarus

Absolwentka studiów I stopnia
na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Mój plakat, zatytułowany Marionette, zakwalifikował się do stu najlepszych prac w konkursie Poster for tomorrow. Ten sukces, wyróżnienie mojej pracy spośród 3020 projektów nadesłanych z całego świata to dla mnie wielka radość, tym bardziej, że temat konkursu – równouprawnienie kobiet – jest kwestią bardzo istotną i wartą poruszania. Pracę przygotowywałam pod kierunkiem Pani Doktor Pińczyńskiej - jestem jej bardzo wdzięczna za wszystkie rady i wskazówki, których udzieliła mi podczas zajęć.
 

Konkurs, w którym brałam udział został zorganizowany przez paryską organizację non–profit o nazwie 4tomorrow. Jednym z jej projektów jest Poster for tomorrow, w ramach którego organizowane są konkursy na plakaty dotyczące ważnych aspektów społecznych, takich jak równouprawnienie kobiet, kara śmierci czy też równy dostęp do edukacji.
 

Moja praca przedostała się przez konkursowe sito: pierwszym etapem było wybranie czterystu prac spośród 3020 nadesłanych. Wyboru dokonywało tzw. online jury, w skład którego weszło sto osób (pięćdziesiąt kobiet i pięćdziesięciu mężczyzn). Pośród nich znajdowali się dziennikarze, graficy oraz osoby na co dzień zajmujące się prawami człowieka. Kolejnym etapem był wybór stu najlepszych prac, tym razem o wszystkim decydowało jedenastoosobowe jury obradujące w Paryżu - składające się z osób należących do czołówki światowych projektantów grafiki.


Wybrane przez nich plakaty pojawią się w katalogu wydanym przez organizację 4tommorow, a także na wystawach w ponad trzydziestu miejscach na całym świecie (m.in. w Kanadzie, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, RPA, Francji).

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl