Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Lidia Miś-Nowak

absolwentka studiów licencjackich
na kierunku ekonomia

Urodziłam się w 1977r. w Ropczycach, obecnie mieszkam z córkami - Brygidą i Julią - oraz mężem Tomaszem w Świlczy. Ukończyłam Technikum Ogrodnicze w Szkole Rolniczej w Ropczycach, jestem absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania na kierunku Ekonomia, Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Zarządzanie Działalnością Gospodarczą. Ukończyłam też podyplomowe studia Pedagogiczne na Politechnice Rzeszowskiej oraz Wyższą Szkołę Filmu i Komunikacji Audiowizualnej w Krakowie – kierunek film fabularny.

 

Jestem laureatką wielu konkursów recytatorskich, autorką książek dla dzieci i młodzieży takich jak „Odwiedzając czarownice”, „Serce lasu”, „Opowieści biblijne dziadzia Józefa”. Moje dzieła były wielokrotnie nagradzane, zdobyłam m.in.: w 2004r. nagrodę przyznaną przez Związek Literatów Polskich za Najlepszy Debiut Prozatorski za książkę „Odwiedzając czarownice”, w 2009r. wyróżnienie Jury w Ogólnopolskim plebiscycie Najlepsza Książka Na Zimę za „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” oraz tytuł Najlepsza Książka Roku 2010 – wybór internautów w kategorii książek dla dzieci za książkę „Opowieści biblijne dziadzia Józefa”.

 

Spełniam się również jako działaczka społeczna, juror konkursów literackich (m.in. XIX Dni Kultury Szkolnej w Rzeszowie i imienia Lidii Miś „Śladami Baśni”) oraz redaktor. Kilkukrotnie zdobywałam dyplom uznania za wkład i wsparcie dla kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Wraz z Maciejem Orłosiem, Agatą Widzowską i Urszulą Kozłowską uczestniczyłam w finałowej inauguracji kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

 

Na co dzień odbywam liczne spotkania autorskie z dziećmi przyczyniając się do propagowania czytelnictwa w szkołach podstawowych bibliotekach, przedszkolach i domach dziecka na terenie całego kraju. Aby móc w pełni realizować swoje marzenia, założyłam Wydawnictwo Dreams, które aktualnie znajduje się  w fazie dynamicznego rozwoju.

 

Warto wspomnieć, że przy wsparciu Prezydenta Miasta, Tadeusza Ferenca i przychylności Teatru Maska w grudniu 2011r. zainicjowałam pierwszą w Rzeszowie akcję literackiego flashmobu „Czytamy przy choince”.

 

Plany na najbliższą przyszłość rysują się jasno: będę nadal robić to, co kocham i nie zamierzam zwalniać swojego tempa.

 

Zachęcamy do zapoznania się z osiągnięciami absolwentki:

 

Wydawnictwo Dreams

 

Oficjalna strona Pani Lidii

 

Konkurs wydawnictwa Dreams

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl