Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Karolina Jankiewicz

absolwentka studiów I i II stopnia
na kierunku zdrowie publiczne

„Grasz o Staż” jest bardzo dobrze rozreklamowany w środowisku studentów oraz pracodawców, przez co natknięcie się na informacje o nim nie jest trudne. Konkurs zawsze obecny był na Dniach Kariery, w których od paru lat brałam czynny udział.  O konkursie wiedziałam już od dłuższego czasu, jednak dopiero w tym roku zdecydowałam się na udział.

 

Na miejsce stażu wybrałam Imperial Tobacco Polska S. A., ponieważ jako jedyna firma z branży FMCG oferowała staż w dziale Brand Marketingu. Firma jest również jednym z lepszych pracodawców na polskim rynku.

 

Proces kwalifikacyjny składał się z rozmowy z przyszłym przełożonym oraz pracownikiem działu HR. Później przeszłam przez testy sprawdzające znajomość języka angielskiego oraz programu EXCEL.

 

Mam nadzieję, że odbyty staż będzie miał duży wpływ na moją przyszłą karierę zawodową. Już sam tytuł laureata konkursu daje wiele możliwości, jak np. udział w programie „Alumni Grasz o Staż”. Jest to program dla laureatów wszystkich edycji. Dzięki niemu każdy ma możliwość wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, zaaplikować na ogłoszenia rekrutacyjne przygotowane tylko i wyłącznie dla laureatów. Staż w znanej i cenionej na rynku firmie to mocna pozycja w CV. Konkurs „Grasz o Staż” pozwolił mi zdobyć cenne doświadczenie, które w przyszłości z pewnością zaprocentuje.

 

Korzyścią uzyskaną dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu z pewnością była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności poprzez rozwiązanie zadań (business cases), cenne doświadczenie zdobyte podczas stażu a także możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, przy okazji Gali Finałowej i spotkań alumnów.

 

Udział w konkursie jest niesamowitym doświadczeniem, daje bardzo dużo możliwości i otwiera „wiele drzwi”. To szansa pokazania swoich prawdziwych umiejętności, których nie jesteśmy w stanie pokazać podczas standardowych rekrutacji. Tu nie liczy się ukończony kierunek, liczy się to, co rzeczywiście potrafisz.

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl