Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Jakub Ochnio

absolwent studiów I stopnia
na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Zacznę od tego, że ciężko jest pisać o „karierze” w sytuacji kiedy o takowej jeszcze - mam nadzieję, że „jeszcze” - nie ma mowy.

 

Kontynuuję przygodę z fotografią, która na poważnie rozwinęła się podczas studiów w Rzeszowie. Obecnie udało mi się przekroczyć liczbę 50 nagród na szczeblu krajowym i międzynarodowym, dostać do finału Grand Press Photo oraz Vilnus Press Photo Circle oraz prezentować prace na ponad 100 wystawach w Polsce, Francji, Argentynie, Litwie, Serbii, Słowenii, Macedonii i Turcji.

 

Po skończeniu studiów I stopnia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpocząłem naukę równolegle na trzech kierunkach II stopnia, prócz kontynuowania dziennikarstwa i komunikacji społecznej w WSIiZ jestem studentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach socjologia i etnologia.


Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Kontynuuję pracę w Kolektywie Fotografów AFTERIMAGE gdzie pełnię funkcję prezesa zarządu, od ubiegłego roku jestem także członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. Stricte zawodowo współpracuję z Agencją Fotografów FORUM.


W ostatnim roku rozpocząłem działalność naukową z zakresu fotografii, wizualności, komunikologii i semiotyki co mam nadzieje stanowi początek partycypacji w środowisku akademickim od innej - niż sensu stricto studencka – strony.

 

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl