Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Iwona Matysik

absolwentka studiów I stopnia
na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Internetowa Telewizja Poludnie - oknem na świat.


Meandry życiowe każdego z nas bywają różne. Transformacja ustrojowa zmieniła naszą rzeczywistość. Rewolucja medialna przyniosła niebywałe zmiany. Każdy z nas musiał się zmienić, by móć się odnaleźć w nowych realiach. Tak też było ze mną.

 

Porzuciłam pracę w szkole, by móc zająć się telewizją. Zawsze ciekawa byłam ludzi i świata. Interesowało mnie wiele spraw, które dzieją się wokół  nas, to mnie pasjonowało. Gdy byłam w Ameryce zauroczyła mnie tamtejsza telewizja. Ileż tam programów, entuzjazmu i naturalności. Telewizja jest całym światem dla każdego Amerykanina. Pomyślałam sobie, ja też mogę to robić. Wystartowałam trzy lata temu z internetową telewizją. Nie miałam żadnych kompleksów, że jestem nowicjuszką bez doświadczenia.

 

Z roku na rok ITVPołudnie nabiera rumieńców. Eksperymentuję wciąż z programem. Nie chcę prezentować tradycyjnej skostniałej telewizji, pragnę by była ona mozaiką rożnorodności, taką kroniką filmową. Nie znoszę sztampy i ramowości. Telewizja winna odkrywać nowe horyzonty, bawić i uczyć. Ogromnie raduje mnie fakt, że mogę pokazywać skarby Podkarpacia, folklor, obrzędy i obyczaje naszego regionu. Ciągle odkrywam coś nowego, nieznanego. Prezentuję sylwetki Podkarpacia, docieram do najdalszych wiosek i przeprowadzam wywiady z ludźmi pamiętającymi dawne czasy, pijemy razem kwaśne mleko przy studni, a wokół pachną bzy. I to jest moja wielka radość.

 

Jestem  wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda, a moje programy interwencyjne przynoszą efekty. Rozmawiam z prezydentami, burmistrzami, sołtysami, dyrektorami zakładów przemysłowych, artystami, poetami. Ich świat mnie zadziwia, ich poglądy czasem zastanawiają. Podkarpacie to zaczarowana kraina, gdzie bogata przeszłość kłania się  teraźniejszości. To wszystko pokazuję w mojej telewizji. Współpracuję z telewizją Polvision z Chicago. Merkantylizm nie jest moim celem, może dlatego mogę realizować tak wiele różnorodnych programów.
 

Pozdrawiam wszystkich należących do Klubu Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i... zapraszam do współpracy.
 

iTVPołudnie

ul. Piotra Skargi 84

tel. 506 493 174

itvpoludnie@gmail.com
 

Z pozdrowieniami
Iwona Aleksandra Matysik

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl