Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Beata Olejarka

absolwentka studiów licencjackich na kierunku
dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo od najmłodszych lat był moją pasją i wielką fascynacją. Teraz pracując, jako dziennikarz w redakcji tygodnika Życie Podkarpacie, spełniam swoje marzenia i mam nadzieję robić to dalej. Poniekąd to studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przyczyniły się do tego czym się dzisiaj zajmuję.

W momencie, kiedy trzy lata temu zaczynałam studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w WSIiZ, większość znajomych zaznaczała mi, że jest to droga, aby stać się wykształconym bezrobotnym, bo nikt humanistów nie potrzebuje. Otóż skończyłam liceum sportowe, oraz fizjoterapię, nigdy nie zdecydowałam się szukać pracy w tych branżach. A dziennikarstwa nie musiałam kończyć, bo już podczas studiów w WSIiZ mogłam pisać i realizować swoje marzenia.
Skończyłam studia i pracuje w branży.  Miałam możliwość spotkać tylu ciekawych ludzi z dziennikarskiego kręgu, którzy nigdy nie przekoloryzowali tego świata, wręcz przeciwnie, starali się obiektywnie pokazać, że to ciężki i trudny zawód, gdzie o swoje trzeba walczyć, nie raz stawiać czoła trudnym i problemowym sytuacjom. Wielokrotnie podkreślano mi, że łatwo nie będzie, co jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Kupiłam to i zaakceptowałam…
Dzisiaj, kiedy jestem już świeżo upieczonym absolwentem WSIiZ , z czystym sumieniem mogę powiedzieć „Studia powinniśmy wybrać kierując się pasją, nie tym co podpowiada nam rynek. Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz, znajdziesz pracę będąc nawet humanistą”. Powinnam powtórzyć - to co kiedyś mawiał klasyk… - „Rób to co kochasz, a nie to co Ci karzą, szanuj tych co szanują ciebie, bądź zawsze w porzo, bądź numerem jeden”. Proste przesłanie, ale jakże prawdziwe.
Dzisiaj każdemu, kto staje na progu WSIiZ i pragnie zostać dziennikarzem z pełną świadomością mogę powiedzieć, że studia, są pełne praktycznych aspektów i dają wiele możliwości. Jednak same studia z nikogo dziennikarza nie zrobią, tu potrzebne jest zaangażowanie, upór, lekkie pióro, wrażliwość na problemy ludzi oraz przede wszystkim szeroko pojęta wszędobylskość. W moim przypadku przydała się jeszcze zadziorność i odwaga, ale i bezwzględność oraz ogromna chęć zrealizowania swoich marzeń. Chciałam być dziennikarzem, to jestem. Teraz mam plan by być cenionym i poważanym redaktorem w Polsce. Popracuję jeszcze na łamach min. tygodnika Życie Podkarpackie oraz gazety internetowej Twoje miasto Przeworsk  - i będę…
Jako osobiste sukcesy młodej bądź, co bądź dziennikarki, mogę przypisać sobie tytuły wielkich gazet, programów i portali, które cytowały moje artykuły i korzystały z moich materiałów. Wśród nich znalazły się min.: Telewizja Polsat, Program Interwencja, TVN, Telewizja Rzeszów, Clacsik 24 tv, Twoja TV, hej Mielec, Podkarpackie Travel, Onet.pl ,Gazeta Jarosławska, Gazeta Krakowska, Podkarpackie Smaki, , Sportowe Podkarpackie, Z Redakcji , Nowiny, oleMagazyn.pl, Wiadomości Samorządowe Przeworsk, portal Starostwa Powiatowego Przeworsk oraz Urzędu Miasta Przeworsk, TV Przeworsk, portal Wykop.pl czy Demotywatory.pl . Z moich materiałów korzystał Poseł na Sejm Marek Rzęsa, Wiceminister Sportu Bogusław Andrzej Uliasz oraz wielu innych, których nie sposób wymienić. Swoją przygodę z piórem otarłam też o woratl literacki granice.pl, Super Nowości, angielski tygodnik dla Polonii w Wielkiej Brytanii „Polish Cooltora”. Przede wszystkim jestem współtwórcą gazety internetowej Twoje miasto Przeworsk.
Jestem zdania, że każdy może spełniać swoje marzenia i robić to, co naprawdę lubi. „Chcieć to móc, a gdy bardzo chcę to mogę” - tego się trzymajmy. Wybierajmy uczelnie mądrze, a kierunki świadomie, to zawsze skróci naszą drogę do sukcesu i pomoże walczyć o to, by kiedyś nasz podpis nazywano autografem. A mi wydaje się, że mój wybór był słuszny…

Na koniec dodam jeszcze jedno - zaraz po studiach warto dołączyć do akademickiej społeczności absolwenckiej, jaką jest Klub Absowlenta. Cieszy mnie fakt, że WSIiZ jest uczelnią, która nie pozostawia swoich wychowanków samych sobie, tylko stara się, aby po ukończeniu studiów być w kontakcie z absolwentami, jedocześnie dając im możliwość rozwoju poprzez organizację wielu przedsięwzięć aranżowanych z myślą o absolwentach WSIiZ.

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.edu.pl