Sukcesy absolwentów

zobacz co osiągnęli

Olena Kolikhova

absolwentka studiów II stopnia
na kierunku ekonomia

O konkursie „Grasz o staż” po raz pierwszy usłyszałam wiosną tego roku na Dniach Kariery, które odbyły się w rzeszowskiej Hali Podpromie. Tam dostałam ulotkę z informacjami o tym konkursie. Dopiero w domu, kiedy dokładnie przeczytałam tą ulotkę oraz zobaczyłam listę firm, w których mogę dostać staż, zdecydowałam się wziąć udział w konkursie oraz rozwiązać case study.

 

Wygrałam staż w firmie Microsoft. Obecnie jestem członkiem młodego i przyjaznego zespołu Education, który jest częścią działu Public Sector.Kiedy wybierałam Microsoft jako firmę, gdzie chciałabym odbyć staż, nawet nie wierzyłam, że to jest możliwe, chociaż zawsze marzyłam o pracy w dużej firmie międzynarodowej. Oprócz tego uważam, że nowoczesne technologie są naszą przyszłością i właśnie Microsoft jest jedną z największych firm technologicznych na świecie, liderem w branży IT. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę dołączyć do osób zmieniających naszą przyszłość.

 

Po rozwiązaniu case study zadzwoniła do mnie osoba zajmująca się rekrutacją pracowników w Microsoft, powiedziała że moja praca została wybrana jako jedna z najlepszych i zaprosiła mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa kwalifikacyjna składała się z 3 części. Pierwszą częścią była 10-minutowa opowieść o sobie, moich kwalifikacjach, doświadczeniach i zainteresowaniach. Później musiałam zaprezentować swoje case study oraz odpowiedzieć na różne pytania. Bardzo stresowałam się przed tą rozmową, ale odbyła się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Tydzień później dowiedziałam się, że zostałam przyjęta do grona dziesiątki stażystów firmy Microsoft.

 

Pierwszą rzeczą, jaką pamiętam, kiedy przyszłam do Microsoft była niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera. Młody, energiczny i przyjazny zespół sprzyjał komunikacji. W tej firmie wszyscy pracownicy, bez wyjątków, zawsze są chętni pomóc i odpowiedzieć na wszystkie moje pytania. Taka miła atmosfera przekształca pracę w zabawę, a współpracowników w drugą rodzinę.

 

Podczas stażu przydzielono mi samodzielny projekt, miałam przygotować kompleksowy plan sprzedaży produktu IT Academy na rynku edukacyjnym. Moimi obowiązkami było opracowanie strategii oraz budowanie modeli sprzedaży produktu, rozwój modelu obsługi klienta, przygotowanie materiałów marketingowych dotyczących produktu, tworzenie materiałów edukacyjnych dla strony internetowej, rozwój komunikacji z klientami oraz tworzenie i utrzymywanie fanpage’a na Facebooku.

 

Myślę, że zdobyte przeze mnie doświadczenie bardzo mi się przyda w przyszłej karierze zawodowej, niezależne od tego czy będę pracować w korporacji, małej firmie lub otworzę własną działalność. Oprócz tego sądzę, że zwycięstwo w tak dużym ogólnopolskim konkursie oraz odbycie stażu w międzynarodowej korporacji pomogą mi bardzo szybko znaleźć pracę.

 

Udział w konkursie oraz staż w firmie Microsoft były świetną okazją, aby zdobyć cenne doświadczenie oraz dowiedzieć się więcej informacji na temat różnych obszarów biznesowych oraz zrozumieć podstawowe procesy biznesowe korporacji. Dowiedziałam się wiele na temat wewnętrznych mechanizmów funkcjonowania międzynarodowych firm. Podczas stażu miałam możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach i byłam bardzo zaskoczona różnorodnością zadań. Zdobyłam doświadczenie w realizacji projektów i nauczyłam się szybko rozwiązywać problemy. Oprócz konkretnych umiejętności bezpośrednio związanych z moim stanowiskiem,  nauczyłam się takich uniwersalnych rzeczy jak interakcja z kolegami, przywództwo, zarządzanie czasem, praca z dokumentami i liczbami.

 

Konkurs „Grasz o staż” jest świetną możliwością dla studentów prawie każdego kierunku studiów, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w znanych polskich lub międzynarodowych firmach. Bardzo zachęcam wszystkich do udziału!

 

Klub Absolwenta Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55, fax: +48 17 866 12 32
e-mail: absolwent@wsiz.rzeszow.pl